Skip to content

Gry komputerowe

Gry komputerowe mogą uczyć i rozwijać. Są również polecane osobom starszym, ponieważ mogą powstrzymywać procesów starzenia się mózgu. Oczywiście muszą być odpowiednio dobrane do wieku, umiejętności i zainteresować gracza. W 2015 roku na blogi Kim Oni byli pojawiły się 2 artykuły o grach pomagających poznawać historię oraz mechanizmy rządzące światem. W 2016 roku powstało kilka nowych wersji tych gier:

Hearts of Iron IV jest jak nazwa wskazuje już czwartą wersją gry strategicznej z okresu II wojny światowej (1936-1948). Gracze kierują polityką, gospodarką serii popularnych gier strategicznych, w której gracze kierują polityką jednego z państw okresu międzywojennego oraz czasów II wojny światowej – za granice chronologiczne epoki uznano lata 1936–1948. Gra wyszła w czerwcu 2016. O grze napisano w artykule gry na prezent dla dziecka

Sid Meiers Civilization VI jest już 6 wersja już legendarnej gry Cywilizacja pomysłu Sida Meiera. Co prawda mało ma wspólnego z rzeczywistą historią świata, ale świetnie oddaje mechanizmy nim rządzące. Podobnie jak gry Europa Universalis jest wykorzystywana przez szkoły i uczelnie w procesie nauczania. Premiera 21 października 2016 roku. Cena adekwatna do bycia nowością.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: