Skip to content

Książki do wypełnienia

Spisanie historii rodziny jest marzeniem niemal każdego genealoga hobbisty. Niektórzy decydują się wydać je w formie książkowej, ponieważ wydanie jej w niskim nakładzie na przykład 100 egzemplarzy nie jest szokująco drogim przedsięwzięciem i porównywalnym z drukowaniem czy kserowaniem dla każdego chętnego członka rodziny. Są też firmy, które pomagają samodzielnie wydać książki. Niestety, są one nastawione na autorów chcących szeroko promować swoje prace, więc czasem lepiej bezpośrednio zwrócić się do drukarni.
Zdecydowaną wadą wydrukowania książki jest to, że nie możemy jej już poprawiać. Drukując pojedyncze egzemplarze dla każdego członka rodziny z osobna, za każdym razem możemy przygotować ciągle ulepszaną wersję.
Ale może jednak warto włożyć więcej wysiłku i zapłacić więcej, aby zrobić to raz a dobrze. Pomóc nam w tym mogą zawodowi redaktorzy (jeszcze się zdarzają fachowcy w tej dziedzinie, mimo, że większość gazet z nich już nie korzysta), graficy (chociażby do zaprojektowania okładki) oraz osoby przygotowujące pliki do druku (skład).

Bardzo nisko kosztową wersją własnej książki może być wypełnienie książeczki „Sztambuch rodzinny, czyli w poszukiwaniu własnych korzeni” autorstwa Jana Rzymełki. Sama grafika na okładce jest tak ładna, że warto zaryzykować zakup lub przynajmniej poświęcić czas na przyjrzenie się jej w księgarni.

Sztambuch rodzinny Rzymełka JanTytuł: Sztambuch rodzinny, czyli w poszukiwaniu własnych korzeni
Autor: Rzymełka Jan
Liczba stron: 144
ISBN 978-83-7999-764-0
Premiera: wrzesień 2016

 

 

 

 

 

ksiega-mojego-rodu-strona
 

Tytuł: Księga mojego rodu. Drzewo rodzinne.
Autor: Iryna Matsko
Liczba stron: 64
ISBN 978-83-64359-90-3
Premiera: 2015 rok
opisana na blogu KimOnibyli

 

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: