Skip to content

Przenośny skaner do zdjęć Flip-Pal mobile scanner

Flip-Pal mobile scanner jest to przenośny skaner, a właściwie skanerek, do zdjęć nie wymagający noszenia ze sobą komputera – skany zapisują się do karty pamięci. Nie wymaga również podłączania do kontaktu – zasilany jest z baterii.
Co więcej, nie trzeba kłaść na nim obiektów do skanowania, a wręcz przeciwnie – można go położyć na albumie, lub dokumencie. W odróżnieniu od skanującej myszki, nie trzeba nim szurać po zdjęciach i widać przez niego co się skanuje – zarówno góra i dół są zrobione z przezroczystego materiału. W odróżnieniu od aparatu fotograficznego, dla skanera nie trzeba szukać dobrego oświetlenia, aby nie zbyło odblasków, pilnowania prostopadłego ustawienia i szukania sposobów na przytrzymanie otwartego albumu.

Podstawowe dane
Pojedynczy skan to obszar 4 x 6 inch – 10 x 15 cm. Podobno oprogramowanie umożliwia łączenie pojedynczych skanów w większą całość.
Rozdzielczość 300 x 300 lub 600 x 600 dpi
Zasilanie 4 baterie AA lub akumulatory
Waga ponad 1/2 kg (600 gram).

Dla mnie Flip-Pal mobile scanner jest genialny. Koniec z błaganiem o wypożyczenie cennych zdjęć, konieczności ich odwożenia na drugi koniec kraju. Gdyby tylko nie kosztował tyle – najtańszą ofertę znalazłem na Ebayu za prawie 150 dolarów (600 zł), a dodając różne gadżety, typu łączność bezprzewodowa, torba i inne, to można przekroczyć 250 dolarów.

Więcej o tym przenośnym skanerze można przeczytać na stronie producenta.
Można kupić w sklepie producenta w USA.

Flip-Pal Mobile Scanner


Be First to Comment

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: