Skip to content

Tani skaner do zdjęć

Zachwycony możliwościami Flip-Pal Mobile scanner, a zmożony jego ceną starałem się znaleźć podobny tani skaner do zdjęć na rynku polskim.

Tani skaner płaski

epson-perfection-v19Na rynku polskim jest dostępnych kilka stosunkowo tanich skanerów płaskich, ale wymagają noszenia ze sobą komputera. Najciekawszą opcją wydał mi się Perfection V19 – Epson kosztujący poniżej 300 zł – czyli dwa razy mniej niż wspomniany Flip-Pal Mobile scanner, ale:
1) wymaga podłączenia do komputera – nie dość, że trzeba go targać ze sobą, to i kabelek się pałęta
2) jest formatu A4 – czyli mniej poręczny
3) co prawda ma zdejmowaną pokrywę i można go nałożyć na skanowany album, ale nie widać przez niego co się skanuje
4) kosztuje mniej więcej tyle co tzw. urządzenie wielofunkcyjne – czyli skaner + drukarka atramentowa = kopiarka.
I co z tego, że jest lekki, więc można nim stosunkowo łatwo operować? Zamiast włożyć go do dużej kieszeni lub torebki damskiej idąc do „cioci na imieniny”, trzeba zabrać ze sobą plecak z komputerem i skanerem, a potem szukać miejsca do rozstawienia się. Także waży 2 razy więcej niż Flip-Pal

Tanie skanery do przesuwania

Tani skaner do zdjęć Na rynku polskim dostępna jest cała seria skanerów, którymi należy przesuwać po powierzchni skanowanego materiału. W ciągu ostatnich lat nastąpiła znacząca poprawa parametrów tego typu sprzętu i przy zdobyciu pewnej wprawy udaje się osiągnąć całkiem dobre skany. Najwięcej jest dostępnych urządzeń firmy IRIS należącej do Canona. W linia ich produktów są urządzenia autonomiczne, czyli nie wymagające komputera – zapisujące do własnej pamięci. Jest to na przykład IRIScan Book 3, który umożliwia skanowanie stron formatu A4.
Innym rozwiązaniem jest myszka IRIScan Mouse podłączana do komputera kabelkiem lub łącząca się za pomocą WiFi IRIScan Mouse 2 WiFi.
Wszystkie te propozycje są tańsze, ale mam wątpliwości czy są równie dobre ani czy spełnią oczekiwania.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: